Jeep zwiększa popyt motoryzacyjny

Jak wskazują bieżące statystyki, wraz z biegiem czasu dostrzec można coraz to większe zainteresowanie kierowców kolejnymi modelami sukcesywnie wypuszczanymi na rynek przez amerykańskiego producenta Jeep.

Miniony rok oraz dwa lata temu marka pobiła rekord w zakresie skali dystrybucji pojazdów swego wytwórstwa. W roku 2013 udało się sprzedać ponad 730 aut, co stanowi o dokładnie 4% więcej niż w roku 2012. Nie oznacza to jednak, że dwa lata temu Jeep nie cieszył się sukcesami. Ogromny popyt na samochody tego wytwórcy widoczny jest od czterech lat. Systematycznie wzrasta więc procent rejestrowanych sprzedaży.

Dla porównania, warto przytoczyć statystyki z roku 20110, kiedy to transakcji było więcej o 24%. Zaledwie rok później już o 41%. Dobra passa kończąca rok 2013 to natomiast efekt znakomitego prosperowania przedsiębiorstwa na rynku w Azji. Zaowocowało to wzrostem sprzedaży o praktycznie 26%. W samym Państwie Środka nastąpił skok o całe 29%. Szczególnie konsumenci upatrzyli sobie modele Wrangler oraz Compass. Nie pozostała zbytnio w tyle dystrybucja Patriota. Jeśli chodzi natomiast o najbardziej rozpoznawalny model, to jest Grand Cherokee, to uplasował się on w hierarchii transakcji na samej górze.