Wrangler Polar na zimę

winter wranglerStrzał w dziesiątkę na trudne warunki pogodowe, zwłaszcza systematyczną jazdę w sezonie ostrej zimy. Idealny wariant na ekstremalne eskapady. Model opierający się w pewnym stopniu na wariancie Sahara stanowi charakterystyczny wóz spośród szeregu rozmaitych proponowanych przez Jeep’a. O jakie detale chodzi? O tym nieco szerzej poniżej.

Walorem wartym wyróżnienia jest ciekawie skonstruowana chłodnica z wykończeniem w głębokiej czerni Gloss Black, jaką wykorzystano dookoła gniazd reflektorów. Specyficzny, wypukły kształt posiada maska wieka silnika Powerdome. Ponadto oryginalne są także przyciemniane szyby boczne Sunscreen. Dla uzyskania efektu kontrastu, a zarazem elegancji, fotele wykonane ze skóry posiadają przeszycia w tonacji białej Pearl White. Tak samo przygotowane zostały podłokietniki drzwiowe. W standardzie przewidziano wyposażenie w podgrzewane siedziska przednie. Ponadto efektowna jest uniwersalna obudowa kierownicy, która stworzona została z czarnej skóry. Poza designem, o Jeep’ie Wrangler Polar należy też wspomnieć pod względem technicznym.

Pojazd posiada mosty napędowe Dana 30 – przedni oraz Dana 44 – tylny. Skrzynka rozdzielcza jest dwustopniowa Command – Trac NV 241 w wersji „part-time” z przełożeniem reduktora 272:1. Dzięki systemowi Track-Lok możliwe okazuje się zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa w momencie jazdy po wyjątkowo śliskiej nawierzchni. W związku z mechanizmem nie stanowi żadnej trudności zadbanie o przyczepność podłoża. Limitowana edycja Jeep Wrangler Polar cechuje się także 2,0 litrowym turbodieslem bądź 3,6 litrowym silnikiem benzynowym V-6. W pierwszym przypadku motor zespolony jest z automatyczną bądź manualną przekładnią, z kolei w drugim tylko z automatyczną. Model „zimowy” został przedstawiony w kolorze lakieru Hydro Blue na IAA 2013. Już wkrótce pojawi się natomiast na rynkach europejskich w zupełnie nowych odsłonach barwnych, a więc poza wyżej wyszczególnionym odcieniem także w tonacji bieli – Bright White oraz srebra – Biller Silver Metallic. Na bieżący kwartał zaplanowane jest wystartowanie z opcją cztero- oraz dwudrzwiową.