Targi Motoryzacyjne we Frankfurcie są jedną z największych imprez motoryzacyjnych na świecie. Na swoich stoiskach wszystkie najpopularniejsze marki prezentują nowe samochody, które w najbliższej przyszłości trafią na drogi krajów z całego świata. Co w tym roku przygotował dla nas Jeep?

jeep-frankfurtStoisko Jeepa we Frankfurcie zawierało niemal całą, oferowaną w Europie gamę modelową. Amerykanie zaprezentowali jeden z obecnie flagowych modeli marki – Renegade, ale nie zabrakło także najbardziej rozpoznawalnych samochodów, wśród których należy wymienić modele Cherokee oraz Grand Cherokee.

Jeep Grand Cherokee został zaprezentowany w sportowej odmianie o oznaczeniu SRT. Samochód ten wyposażony jest w potężny silnik V8 o niebagatelnej pojemności 6,4 litra. Oprócz niezwykle wydajnej jednostki napędowej, w porównaniu z bazową odmianą auta, usportowiony Grand Cherokee został wyposażony w utwardzone zawieszenie oraz ogromne hamulce.

Na stoisku Jeepa nie zabrakło także samochodu, który niegdyś był marzeniem wszystkich kierowców lubiących offroad – mowa o modelu Wrangler. To bardzo dobry znak dla osób, które uważają, że Amerykański koncern odcina się od swoich korzeni i zamiast produkując stricte terenowe samochody, często ucieka w kierunku SUV’ów i pojazdów luksusowych.