Jeep Grand Cherokee Trackhawk – taką nazwę otrzyma najmocniejszy samochód w historii amerykańskiego koncernu. Silnik w jaki wyposażony został ten pojazd jest w stanie generować aż 707 KM mocy!

707 KM mocy to absolutny rekord w gamie silnikowej Jeepów. Do tej pory, prymat najmocniejszego Jeepa dzierżył Jeep Grand Cherokee SRT, który mógł się pochwalić mocą wynoszącą 468 KM. Amerykanie postanowili poprawić ten wynik i to ze sporą nawiązką.

Jeep Grand Cherokee Trackhawk otrzymał jednostkę napędową z Dodge’a Challengera Hellcat, który pod maską otrzymał motor V8 o potężnej pojemności wynoszącej aż 6,2 litra. W czasach wszechobecnego downsizingu wyniki te prezentują się nadzwyczaj dobrze.

Moc generowana przez silnik osadzony w Jeepie Grand Cherokee Trackhawk przenoszona jest na wszystkie cztery koła, co potęguje doznania jezdne. Co prawda samochód nie należy do najlżejszych, bo jego waga wynosi aż 2,5 tony, ale nie zmienia to faktu, iż w połączeniu z tak potężnym silnikiem Trackhawk może pochwalić się osiągami, jakich pozazdrościłyby mu niejedne samochody sportowe. Samochód od 0 do 96 km/h jest w stanie przyspieszać w czasie zaledwie… 3,5 sekundy. Dla lepszego zobrazowania tego wyniku wystarczy zestawić Grand Cherokee Trackhawk z Porsche 911 GT3, które pierwsze 96 km/h na liczniku osiąga w identycznym czasie. Robi wrażenie, prawda? Moc maksymalna Trackhawka wynosi 289 km/h.

Co ważne, Jeep Grand Cherokee Trackhawk trafi do produkcji seryjnej. Auto dopiero co zadebiutowało podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Nowym Jorku, przez co pierwszych seryjnych egzemplarzy auta możemy spodziewać się na drogach pod koniec 2017 roku.