Najnowszy Jeep Renegade oficjalnie debiutuje w Polsce. Najmniejszy samochód terenowy amerykańskiego koncernu można już nabywać w salonach w naszym kraju, a cena rozpoczyna się od 69 900 zł dla podstawowej wersji auta.

jeep-renegadeCo w tej cenie otrzymamy w zamian? Otóż Jeep Renegade za 69 900 zł wyposażony będzie w silnik o pojemności 1,6 litra, generujący 110 KM mocy. Niestety, auto będzie posiadało wyłącznie napęd na przednią oś, gdyż za napęd 4×4 trzeba dopłacić. Moment obrotowy wytwarzany w silniku będzie przenoszony na koła za pośrednictwem 5-przekładniowej, manualnej skrzyni biegów. Auto dostępne będzie w 4 wersjach wyposażeniowych – Sport, Longitude, Limited i Trailhawk, a do podstawowej odmiany auta trafi pierwsza z nich.

Jeep Renegade został zaprojektowany w USA, a produkowany będzie we Włoszech. Według informacji włoskiego koncernu Fiat, w skład którego wchodzi obecnie Jeep, samochód będzie oferowany w 100 krajach całego świata. W modelu Renegade zastosowano niezależne zawieszenie, które umożliwia maksymalny skok kół z rzędu 205 mm oraz prześwit do 220 mm. Nie zapomniano również o pojemnym bagażniku – już w podstawowej konfiguracji wynosi ona 350 litrów, a dzięki składanej i dzielonej tylnej kanapie umożliwia łatwy pakunek bagażu.

Przejdźmy jeszcze do wersji napędowych, jakie oferowane będą w nowym Jeepie Renegade. Tak, jak wspominaliśmy – podstawowa wersja otrzyma benzynowy silnik o pojemności 1,6 litra, który będzie w stanie generować 110 KM mocy. Oprócz tego w ofercie znajdują się jeszcze dwa silniki benzynowe oraz trzy diesle. Wśród benzynowych jednostek napędowych otrzymamy do wyboru motory 1.4 MultiAir 140 KM oraz 1.6 MultiAir 170 KM, zaś gamę silników wysokoprężnych uzupełnią następujące jednostki – MultiJet II 120 KM, 2.0 MultiJet II 140 KM oraz 2.0 MultiJet II 170 KM. Będą one w standardzie współpracować z manualnymi, pięciobiegowymi oraz sześciobiegowymi przekładniami. Dla najmocniejszych silników przygotowano także zautomatyzowane, 9-biegowe skrzynie biegów.