O tym, że nowy model Jeepa o nazwie Renegade trafi do Europy dowiedzieliśmy się już chwilę temu. Jak bardzo model ten będzie się różnił w specyfikacji europejskiej w zestawieniu z tym, co otrzymają klienci w Stanach Zjednoczonych?

jeep-renegade-2015Samochód będzie stworzony na płycie podłogowej pochodzącej z Fiata 500L. Wiemy również, że Jeep Renegade będzie w całości wytwarzany na terytorium Włoch. Doskonale zorganizowane centra logistyczne Fiata sprawią, że Jeep będzie łącznie oferowany w przeszło 100 krajach całego świata. Auto w podstawowej wersji będzie sprzedawane wraz z 9-stopniową, automatyczną skrzynią biegów.

Jeep Renegade trafi do salonów końcem bieżącego roku. W Europie będzie on dostępny w czterech wersjach wyposażeniowych – Sport, Longitude, Limited oraz Trailhawk. Jeżeli chodzi o silniki, które będą mogły zasilać nowy model Jeepa, to pod maską auta będzie można znaleźć dwa benzynowe silniki MultiAir2, generujące odpowiednio 140 lub 170 KM mocy. Dla miłośników diesla także przygotowano dwa silniki – będą to jednostki MultiJet II o mocy 120 lub 170 KM.