O tym, że Jeep Wrangler przechodzi do historii informowaliśmy jakiś czas temu. Amerykański koncern postanowił przygotować specjalną, limitowaną wersję pojazdu, która ma stanowić hołd dla tego legendarnego auta.

Amerykańska marka Jeep dokłada wszelkich starań, aby w jak najbardziej godny sposób pożegnać się z być może jednym z najbardziej legendarnych samochodów terenowych w historii motoryzacji, jakim był model Wrangler. W tym celu postanowiono przygotować specjalną odmianę Wranglera, która otrzymała przydomek Rubicon Recon – czym będzie charakteryzował się ten pojazd?

Rubicon Recon ma na celu wyróżnienie tego, co przez wiele lat najbardziej kochali użytkownicy Jeepa Wranglera – mowa o surowości i niezawodności. Już pierwszy rzut oka na limitowaną edycję Wranglera sprawia, iż od razu wiemy, że mamy do czynienia z autem, które jest w stanie poradzić sobie nawet w najbardziej wymagających warunkach terenowych. Będzie możliwe to dzięki specjalnie wzmocnionej konstrukcji, wytrzymałych obudowach napędu, a także dzięki potężnemu silnikowi V6 o pojemności 3,6 litra, który trafi pod maskę pojazdu. W podstawowym wariancie, napęd będzie przenoszony na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 6-biegowej, manualnej skrzyni biegów.

Co ciekawe, wnętrze samochodu nie jest tak surowe, jak można byłoby przypuszczać po wyglądzie zewnętrznym auta. Skórzane fotele, czy sporych rozmiarów wyświetlacz wyposażony w panel dotykowy to rozwiązania, które zastosowano w edycji limitowanej Jeepa Wranglera, których z kolei na próżno można było szukać w poprzednich generacjach auta.
Rubicon Recon trafi do sprzedaży jeszcze w najbliższych dniach.