libertyPowodem zaplanowanej do przeprowadzenia kampanii serwisowej modeli Jeep Grand Cherokee i Liberty okazują się prawdopodobne usterki poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa.

Głównym importerem pojazdów Jeep w Polsce jest Fiat Auto Poland w Bielsku Białej. Z informacji podanych oficjalnie przez firmę wynika, że w pewnych modelach Jeep Grand Cherokee (2002 – 2004) oraz Jeep Liberty (rocznik 2002 – 2003) możliwe są wady w układzie poduszek powietrznych. Skutkować to może niespodziewanym, samoistnym uaktywnieniem się przedniej poduszki bądź lub jednocześnie napinacza pasa bezpieczeństwa.

Serwisowaniem objęte mają zostać modele Jeep Liberty z oznaczeniem KJ oraz Grand Cherokee z oznaczeniem WJ//WG. Jak wynika z przeprowadzonych analiz, w Polsce naprawie ma zostać poddanych dokładnie 806 pojazdów od amerykańskiego producenta. Do właścicieli wystosowane zostaną zaproszenia zachęcające do zgłoszenia się do autoryzowanych punktów obsługi, gdzie przeprowadzony będzie montaż łącznika wiązki przewodów modułu ORC. Zawiadomienia mają dotrzeć drogą pocztową.