Jeden z najbardziej kultowych modeli w historii koncernu Jeep – Wrangler doczeka się kolejnej edycji. Tym razem amerykańska firma postanowiła wypuścić ten samochód z oznaczeniem „Black Edition II”. Co skrywa się pod tą nazwą?

jeep-wrangler-black-editionJeep Wrangler Black Edition II będzie wyróżniał się na tle bazowego modelu przede wszystkim w kwestiach stylistycznych i wyposażeniowych. Wersja ta została stworzona w oparciu o odmianę „Sahara”, przez co możemy spodziewać się tutaj czarnego grilla, czarnych obwódek wokół reflektorów oraz 18-calowych felg również w tym kolorze. Ciekawym, ale już standardowym rozwiązaniem, które wykorzystywane jest w limitowanych edycjach Jeepa Wranglera jest Dual Top, czyli dwie odmiany dachów: zarówno miękki, jak i składany z trzech części twardy dach. Wewnątrz pojazdu również dominuje czarny kolor, a ciekawostkę stanowić będzie nowoczesny system multimedialny, który trafi do standardowego wyposażenia auta.

Wszyscy kierowcy, którzy będą chcieli kupić Jeepa Wranglera w odmianie Black Edition II otrzymają do wyboru dwie wersje napędowe. Dla miłośników silników benzynowych przygotowano jednostkę napędową w układzie V6, która z 3,6 litra będzie w stanie generować 284 KM mocy. W ofercie znajduje się także turbodiesel o nieco gorszych osiągach – 2,8 litra, 200 KM. Za przenoszenie napędu odpowiedzialna jest 5-przekładniowa, automatyczna skrzynia biegów.