Dobra wiadomość dla miłośników amerykańskiej marki na Starym Kontynencie – jeden z najnowszych modeli Jeepa o nazwie Compass trafi do sprzedaży w Europie.

Nowa odsłona Jeepa Compassa zadebiutowała podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie. Miejsce premiery mogło pozwolić nam przypuszczać, iż samochód ten będzie oferowany w sprzedaży w Europie – tak też się stanie. Jeep Compass to samochód, który dołącza do gamy kompaktowych SUV’ów w ofercie amerykańskiego koncernu.
Mike Manley, czyli szef marki Jeep-FCA Global, podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie przyznał, iż trafienie w segment kompaktowych SUV’ów nie jest przypadkowe. Jeep Compass trafia do segmentu, który na świecie notuje wyniki rzędu przeszło 6 mln sprzedawanych egzemplarzy – stąd spore oczekiwania amerykańskiego koncernu wobec najnowszego modelu.

Nowy Jeep Compass oferowany będzie wraz z dwiema benzynowymi jednostkami napędowymi oraz dwoma dieslami. Samochód będzie łącznie oferowany wraz z ośmioma różnymi konfiguracjami napędu i zasilania oraz czterema wersjami wyposażeniowymi: Sport, Longitude, Limited oraz Trailhawk.

Jeep Compass trafi do sprzedaży początkiem czerwca bieżącego roku. Samochód będzie dostępny w ofercie także polskich dealerów, gdzie cena rozpoczynać się będzie od kwoty 99 800 PLN oraz może wzrastać, w zależności od wyboru silników oraz wersji wyposażeniowych auta.