Premiera najnowszego modelu Jeepa – Renegade została zaplanowana w naszym kraju na jesień tego roku. Czego możemy się spodziewać po najmniejszym modelu Jeepa w ofercie koncernu?

Samochód po raz pierwszy zaprezentowany został na Targach Motoryzacyjnych w Genewie w marcu bieżącego roku. Już wtedy model ten wywołał spore zainteresowanie w świecie motoryzacyjnym, a przez wielu okrzyknięty został mianem najzwinniejszego SUV-a w historii motoryzacji. Może się tak stać, gdyż nowy Jeep swoimi parametrami i właściwościami jezdnymi będzie doskonale nadawał się zarówno do codziennej, rekreacyjnej jazdy, ale bezproblemowo powinien sobie poradzić także w bardziej wymagających lokalizacjach.

Nowy Jeep Renegade wyposażony będzie w liczne rozwiązania technologiczne, które będą miały na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, ale także komfortu jazdy. Dowodem jest aż 70 rozmaitych systemów bezpieczeństwa, wśród których znajduje się system monitorujący martwe pole, czujnik zmiana pasa ruchu, system ostrzegający przed zderzeniem z poprzedzającym samochodem oraz system zarządzający trakcją pojazdu. Renegade jako jedyny Jeep w ofercie koncernu wyposażony będzie w 9-stopniową skrzynię biegów, która dzięki szerokim wachlarzu możliwości będzie w stanie umożliwić kierowcy oszczędną jazdę, spalając nawet 16% mniej paliwa w porównaniu z tradycyjnymi, automatycznymi przekładniami.

Auto prezentuje się także okazale od strony wizualnej – tutaj kierowcy do wyboru otrzymają aż 20 ofert lakierowych, w tym 9 dwukolorowych. W opcji wyposażenia klient może dodatkowo wybrać okno dachowe „My Sky”, które ma gwarantować jeszcze większą przyjemność z jazdy. Ponadto samochód we wnętrzu wyposażony został w wiele innowacyjnych rozwiązań, a sam wygląd wnętrza jest atrakcyjny łącząc elementy surowego wystroju z praktycznymi gadżetami.