Jeep i Dodge, które obecnie należą do włoskiego koncernu Fiat przeprowadzają ogromną akcję serwisową. Szacuje się, że do warsztatów wezwanych może zostać przeszło 230 tys. właścicieli ich aut, z czego niespełna 16 tys. na terenie Kanady.

jeep_grand_cherokee_suv_2011Czego ma dotyczyć ta akcja serwisowa? Chodzi o Dodge’a Durango produkowanego od 2011 roku oraz o Jeepa Grand Cherokee SUV, który produkowany jest od tego samego roku. Producenci tych samochodów odkryli, iż we wspomnianych modelach może występować problem z przekaźnikiem pompy paliwowej. Wada ma dotyczyć wspomnianych wyżej aut, które wyposażone są w silnik V6 o pojemności 3,6 litra lub silnik V8 o pojemności 5,7 litra.

Zgodnie z informacjami podanymi przez obu producentów, przekaźnik pompy paliwowej jest zbyt bardzo podatny na odkształcenia, co może objawić się zatrzymaniem samochodu w trakcie jazdy. Mimo to, Fiat zapewnia, że do tej pory nie odnotowano ani jednego wypadku, który miałby być spowodowany wspomnianą usterką.

Nie poznaliśmy jeszcze terminu, w którym producent będzie kontaktował się z właścicielami wspomnianych pojazdów. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, warto skontaktować się z najbliższym dilerem Dodge’a lub Jeepa.